• 16 Mayıs 2022

Türkiye’nin konuştuğu ‘Palu ailesi’ olayında yeni gelişme!

Uzun süre Türkiye’nin gündemini meşgul eden Palu ailesi olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Uzun süre tüm Türkiye’nin konuştuğu ve gündemi meşgul eden Palu ailesi olayıyla ilgili yeni bir gelişme oldu. Palu ailesi olayında sanıkların yargılanmasına devam edildi. Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Melike Tahnal’ın eniştesi tutuklu Tuncer Ustael ile başka suçtan tutuklu teyzesi Ayşe Palu ile dayısı İsa Palu, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu.

TUNCER USTAEL: PALU AİLESİ BENİ SUÇLADI

Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından söz verilen sanık Ustael, daha önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, “Palu ailesi beni suçladı, gerek öldürme gerekse de tecavüz olaylarından beni sorumlu tuttular. Bu eylemleri gerçekleştirmedim, yapmadığım halde yargılanıyorum. Bir an önce karar verilmesini istiyorum. Beraatımı talep ediyorum.” dedi.

Sanık Ayşe Palu da daha önceki savunmasını ve celse arasında gönderdiği yazılı dilekçesini tekrar ettiğini söyledi.

Görüşünü açıklayan Cumhuriyet savcısı, Tuncer Ustael’in tutukluluk halinin devamını ve eksik belgelerin tamamlanmasını talep etti.

Sanıkların avukatları da müvekkillerinin beyanlarına katıldıklarını dile getirerek, eksikliklerin tamamlanmasını istedi.

DURUŞMA 1 NİSAN’A ERTELENDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da beyanlara diyeceklerinin bulunmadığını belirterek, eksik hususların tamamlanması talebinde bulundu.

Tuncer Ustael’in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı 1 Nisan’a erteledi.

PALU AİLESİ SON DURUM

Melike Tahnal’ın öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianamede sanık Tuncer Ustael hakkında “bilinçli taksirle öldürme” suçundan 2 yıl 8 aydan 9 yıla kadar ve “usulsüz ölü gömülmesi” suçundan 6 aya kadar hapis cezası isteniyor. Emine Ustael, Hava ve Ayşe Palu’nun da “usulsüz ölü gömülmesi” suçundan 6 aya kadar hapsi talep ediliyor.

Sanıklar Tuncer ve Emine Ustael, Hava ve Ayşe ile İsa ve Fatih Palu hakkında “çocuğu kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan dava bu dosyayla birleştirilmişti. Sanık Tuncer Ustael hakkında “çocuğun cinsel istismarı” suçundan en az 15 yıl hapis cezası istemiyle açılan dava da yargılama dosyasıyla birleştirilmişti. 

ÖNCEKİNİ OKU

Sevgilisini feci kazada kaybeden Gülçin Ergül’den yürek yakan paylaşım!

SONRAKİNİ OKU

Karakolda ölüm davasında mahkemeden yeni karar