• 6 Aralık 2021

Temel Karamollaoğlu ‘yalan’ sessizliğini bozdu! ‘Hem şaşırdım hem de…’

Temel Karamollaoğlu, “Yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmıyor” diyen Erdoğan’la ilgili sessizliğini bozdu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Beştepe’de yaptığı görüşmenin ardından tartışmalar devam ediyor.

Karamollaoğlu’nun Beştepe’deki görüşmenin ardından yaptığı açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temel Bey’in yaptığı açıklamalar maalesef gerçeği yansıtmıyor. Burada tek doğru olan 50+1 açıklaması. Bunun dışındaki açıklamalarından dolayı maalesef çok üzgünüm. Biz bu görüşmede iki kişiydik. Sadece Temel Bey ve ben vardık. İade-i ziyaret düşünüyordum, ancak bu sakıt oldu” demişti.

Erdoğan’ın bu sözlerine Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu Sputnik Türkiye Radyosu’nda yaptığı konuşmada yanıt verdi. Karamollaoğlu, “Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil” diyerek tepkisini gösterdi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Beştepe’de kabul etmişti. 2 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından Karamollaoğlu, şunları aktarmıştı:

“Erdoğan sistemi ‘istikrar’ için savundu, sadece ’50+1’in mahsurlu olduğunu anladık. 50+1’i o zaman bu kadar sıkı bir şeye bağlamamamız gerekirmiş. Onun farkına vardık’ dedi.

Aksaklıkları da ifade ettim. Sayın Cumhurbaşkanı, ekonomik yönden de dış politikadaki gelişmeler yönünden de her şeyin dört dörtlük olduğu kanaatinde. Hiç problem görmüyor kendisi. Ben dedim ki, “Size gelen bilgilerde en azından yanlışlıklar, farklılıklar olabilir.” O aynı kanaatte değil.

Ülkede ekonomide de problemlerin olduğunu Sayın Cumhurbaşkanı’na söyleyince, ‘Bunlar abartılıyor’ karşılığını verdi.”

ÖNCEKİNİ OKU

Asgari ücrette en olası senaryo: Kaç lira olacak?

SONRAKİNİ OKU

Yine AKP’li belediye, yine gri pasaport skandalı: 63 kişi geri dönmedi