• 21 Mayıs 2022

Süleyman Soylu’nun ‘terör’ iddialarına İBB’den yanıt

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ongun, ‘İBB’de 557 terör örgütleriyle ilişkili çalışan var” dendi. Havuz medyası bugün sayıyı 7’ye indirdi’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan personel alımları ile ilgili CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından belediyeye 33 bin kişi alındığını, bunun 12 bininin güvenlik kayıtlarına bakıldığını ve 557 kişinin PKK, DHKP-C, MLKP gibi örgütlerle bağlantılı olduğunu öne sürmüştü.

Salı günü bütçe görüşmelerine Meclis’i birbirine katan ve seri iftiralar sıralayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, İBB Başkanı Ekrem imamoğlu’ndan yanıt gelmişti.

İmamoğlu, “İBB’de teröristler çalışıyor” uydurmasında bulunan Soylu için, “Bağımsız sağlık kuruluşları gelsinler ve bu psikolojisi ciddi şekilde bozulmuş Sayın Bakan’la ilgili bir analiz yapsınlar” demişti.

‘TERÖRİST SAYISI 7’YE DÜŞÜRÜLDÜ’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya  hesabından yeni bir paylaşımda bulundu.

Ongun paylaşımında, “İBB’de 557 terör örgütleriyle ilişkili çalışan var” dendi. Havuz medyası bugün sayıyı 7’ye indirdi. İncelemede 3’ü mevsimlik olmak üzere çalışanların hiçbirinin işe girişte adli sicil kaydına rastlanmadı. Bu konuda Emniyet birimlerince de herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı” ifadelerini kullandı. 

ÖNCEKİNİ OKU

Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelmişti: ‘Rüşvet’ skandalını ortaya çıkaran polis ihraç edildi

SONRAKİNİ OKU

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Omicron varyantı Türkiye’de görüldü!