• 21 Mayıs 2022

İpek Er davasında sahte avukat yakalandı

Batman’da intihara sürüklenen 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu” suçlamasıyla yargılanan Musa Orhan hakkında yargılamanın son duruşmasında avukat cüppesi giyerek mahkeme salonuna giren kişinin görüntüleri yayınlandı. Siirt Emniyet Müdürlüğü, A.B. hakkında tahkikat başlatıldığını açıkladı.

Batman’da intihara sürüklenen 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu” suçlamasıyla yargılanan Musa Orhan hakkındaki yargılamanın dördüncü dördüncü duruşması, dün Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılmıştı.

Duruşma sırasında, bir kişinin, avukat cübbesi giyerek duruşma salonunda dosyayı incelediği belirlenmişti. Siirt Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“16.09.2021 tarihinde Siirt Adliyesi’nde Musa Orhan ve İpek Er davasıyla ilgili duruşmanın sürdüğü sırada, daha önceden ilimize gelerek avukat olduğu iddiası ile dolandırıcılık suçuna karışan A.B. isimli şahıs elinde avukat cübbesi ile görülerek görevliler tarafından tanınmıştır. Şahıs kontrol edildiğinde, şahsın avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesi’nde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı tespit edilerek gözaltına alınmıştır. Şahsın yapılan üst aramasında adliyede gerçekleştirdiği iş ve işlemlere ilişkin olan ve geçersiz olduğu değerlendirilen belgelere el koyulmuştur.”

Cinsel saldırı zanlısı Musa Orhan’ın tutuklanması talebine ret!

ÖNCEKİNİ OKU

Mersin Valiliği’nden açıklama: Özgür Özel’in açıklaması tamamen yalan ve asılsızdır

SONRAKİNİ OKU

Bergen’i öldüren Halis Serbest’i Erdal Beşikçioğlu canlandıracak