• 16 Mayıs 2022

Hülya Koçyiğit: Arkamdan ‘iyi insandı’ desinler isterim

İstanbul Bahçelievler Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlediği etkinlikte konuşan ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, “Popüler olmanın zorluğunu değil de onurunu, gururunu keyfini yaşadım. Arkamdan ‘iyi insandı’ desinler diye düşünürüm. İyi insan olmak, iyi insan olmak için çalışmak demek. İyi insan olmaya çalışıyorum. İnşallah arkamdan da iyi insandı derler” dedi.

Bahçelievler Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit’i ilçede ağırladı. Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde, kadınlarla biraya gelen Koçyiğit, iş ve özel hayatına ilişkin samimi açıklamalar yaptı.

İmkan bulan her kadının başarıyı yakaladığını söyleyen Koçyiğit, “Gerçekten de imkan bulabilmiş nice kadınlar göğsümüzü kabartıyor, onlarla iftihar ediyoruz. Girişimci kadınlarımız var onlar ekonomimize önemli katkılarda bulunuyor. Dünyada her 3 kadından 1’i hayatının bir döneminde ne yazık ki şiddete uğruyor. Kadın cinayete kurban gidince yüreklerimiz yanıyor. Evlatlarımız için endişe ediyoruz. Şiddet dünyanın her yerinde var ama bu şiddeti engellemenin bence bir tek yolu var o da her birlikte kararlı olmak. Demokrasi ve eşitlik diyoruz ya kadın olmadan demokrasi olmuyor” dedi.

Mesleğinin zorluklarından bahseden Koçyiğit, “Popüler olmanın zorluğunu değil de onurunu, gururunu keyfini yaşadım. Mesleğim zor gerçekten çok zor. Sadece perdede gördüklerimizle tanımlayamayız onun gerisi var. İyi bir senaryoyla karşılaşmak iyi bir yönetmenin yönetiminde, doğru bir ekibin içerisinde olmak önemli. Yüklendiğimiz karakteri çok iyi özümsemiş, analiz etmiş olmanız lazım. İnsana insanı anlatmaya çalıştığımız için aynı zamanda da büyük bir sorumluluktur” ifadelerini kullandı.

İyi insan olmanın önemine vurgu yapan Koçyiğit, “Bir insan nasıl tanımlanmasını ister? Arkamdan ‘iyi insandı’ desinler diye düşünürüm. İyi insan olmak, iyi insan olmak için çalışmak demek. İyilik yapmak demek. Bir yetimin başını okşamak, hastaya bir tas çorba götürebilmek veya zaman ayırıp arkadaşının derdini dinleyebilmek en basitinden yapabileceğin ne varsa niyetinin bu olması önemli. İyi insan olmaya çalışıyorum. İnşallah arkamdan da iyi insandı derler” dedi.

ÖNCEKİNİ OKU

Ali Babacan: Liderlerin üçüncü buluşma 27 Mart’ta

SONRAKİNİ OKU

Sezgin Tanrıkulu ‘güvenliği işten attırdı’ iddialarına yanıt verdi