• 23 Mayıs 2022

Fenerbahçeli Ahmet Kasım Han, Burak Elmas’ın danışmanı mı? İşte cevap

Galatasaray camiası, Fenerbahçeli Ahmet Kasım Han’ın kulüpte olduğu, başkana danışmanlık yaptığı iddialara tepki gösterdi.

Galatasaray’da başkan yardımcısı Rezan Epözdemir ve genel sekreter Köksal Ünlü’nün istifaları büyük yankı uyandırdı. İstifaların perde arkasının yanı sıra kulüp içinde son günlerde yaşananlarla ilgili birçok iddia ortaya atılıyor. Bunlardan biri de akademisyen ve Fenerbahçe taraftarı olan Ahmet Kasım Han’ın, başkan Burak Elmas’a danışmanlık yaptığı ve Han’ın, genel sekreter Köksal Ünlü ile yumruk yumruğa kavga ettiği yönünde.

Danışman değil başkanı ziyarete gidiyor

Ajansspor’un haberine göre; Ahmet Kasım Han’ın başkan Burak Elmas’a herhangi bir danışmanlık görevi ya da kulüpte profesyonel bir görevi bulunmuyor. Ahmet Kasım Han ile başkan Burak Elmas çok eski arkadaşlar. Ve Elmas’ı ara ara ziyarete gidiyor. 

Ünlü ile sonra çay içtiler

Köksal Ünlü ile Ahmet Kasım Han arasında yaşanan gerginlik yumruk yumruğa bir kavgaya dönüşmüyor, koridorda bir yanlış anlama sonucu tartışma yaşanıyor, sonrasında araya giriliyor ve birlikte çay içiyorlar. Bu tartışma yönetim kurulu odasında değil koridorda oluyor.

Ahmet Kasım Han kimdir?

Ahmet Kasım Han, 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Ahmet Kasım Han, aynı üniversitede Siyasi Tarih üzerine Yüksek Lisans yaptı. Yine aynı üniversitede Uluslararası İlişkiler alanında doktora çalışmalarını tamamladı. Ayrıca Harvard’da Müzakere eğitimi aldı. Han, 2003-06 yılları arasında, Türkiye İhracatçılar Birliği’nde Uluslararası İlişkiler Danışmanlığı yaptı.

Ahmet Kasım Han, 2005-08 yılları arasında Harp Akademisi’nde uluslararası görevler üstlenen tüm yüksek rütbeli personelin alması gereken Uluslararası Müzakere Stratejileri dersini şekillendirdi ve ders verdi. Bir dönem Toktamış Ateş’in asistanlığını yapan Ahmet Kasım Han, Kadir Has Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesidir ve aynı kurumda Rektör Danışmanlığı görevini yürütmektedir.

Ayrıca çeşitli televizyon programlarında kendi alanıyla ilgili yorumlar yapmaktadır.

ÖNCEKİNİ OKU

Irmak Arıcı: Babam ‘Bir daha bu eve gelemezsin!’ dedi

SONRAKİNİ OKU

Birçok firma, fiyat etiketlerini döviz olarak güncelledi

One Comment

  • 3alcohol

Comments are closed.