• 27 Mayıs 2022

Fatih Terim’in kehaneti tutmadı, Galatasaray taraftarının sabrı taştı!

Galatasaray, 2022’nin ilk maçında NEF Stadı’nda GZT Giresunspor ile karşılaştı. Karşılaşma 11. dakikada Mogamed Suleymanov’un attığı golle Karadeniz ekibinin 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

İlk yarıda Galatasaray pozisyona girmekte zorlandı. Sakatlıklar, hastalık ve Afrika Kupası nedeniyle birçok oyuncusundan yoksun olan Cimbom’da taraftarlar ilk yarı sonunda takımı ıslıkladı.

Maç sonu patlama: Yönetim ve Fatih Terim’e tepki

Karşılaşmada bitiş düdüğünün çalmasının ardından tribünde tam anlamıyla patlama yaşandı. Bir kısım taraftar ‘Yönetim istifa’ diye bağırırken bir tribün “Söylesene Fatih Hoca takım niye oynamıyor?” tezahüratı yaptı. Bu tezahürat sırasında bazı tribünlerin bunu ıslıkladığı duyuldu.

İsmail Çipe ve futbolcular hedefte

Taraftarların tepkisinden başta kaleci İsmail Çipe olmak üzere futbolcular da nasibini aldı. Maçın son anlarında İsmail Çipe ayağına aldığı toplarda ıslıklanırken karşılaşmanın bitimiyle tribünler küfürlü bir şekilde “Formayı çıkarın, gidin” diye bağırıldı.

Terim’in Ocak kehaneti de tutmadı

Fatih Terim, 21 Eylül’de yaptığı açıklamada, “Galatasaraylılar bilmelidir ki 1 Ocak’ta bambaşka bir Galatasaray olacak. Kusura bakmasınlar, bazen onları üzüyoruz” demişti. Ancak, sarı kırmızılı takım Ocak ayının ilk maçında evinde GZT Giresunspor’a mağlup oldu.

ÖNCEKİNİ OKU

Kılıçdaroğlu: İstanbul’u almamızı bir türlü hazmedemiyorlar

SONRAKİNİ OKU

Fatih Terim: Bunları yaşayacağımızı bilerek bu savaşa girdik