• 20 Mayıs 2022

Burak Elmas’tan sert çıkış: Yarından itibaren o koltukları terk etmelerini talep ediyoruz

Galatasaray Başkanı Burak Elmas Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Sert açıklamalar yapan Elmas TFF’yi istifaya davet etti.

Burak Elmas’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“25 yıldır futbolun içindeyim. İlk kez 5 maç üst üste kasıtlı olarak ve net bir şekilde operasyon yapıldığına şahit oluyorum. Biz oyunlarına gelmedikçe adaletsizliklerini, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da arttırdılar. Özellikle camiamızın sinir uçlarıyla oynayıp, camiamızı bölmeyi hedeflediler. Galatasaray ufak hesapların aleti olmayacak kadar büyük ve değerlidir.”

“TFF’nin yarından itibaren o koltukları terk etmelerini talep ediyoruz”

“Yarından tezi yok TFF’de bu işlerdeki herkesin silkelenip kendilerine gelmeleri ya da acil olarak o koltukları terk etmeleri gerekir. Aslolan makamdan şeref almak değil, makama şeref katmaktır. Yapamıyorsanız gidecekseniz. TFF, koltuk sevdası uğruna Galatasaray’ı bu bataklığa çekerek, güç toplama çabasındadır. Koltuktakilerin artık koltuk savaşı var. Galatasaray artık geri dönüşü olmayan bir mücadele içerisinde. Bu mücadele, futbolun değerini yükseltme mücadelesidir. Oyun adil oynandığında, şanlı tarihimizin tanıklık ettiği gibi Galatasaray kazanacaktır. Ancak bugün oyun adil değil. Oyun, kendi koltuğunu düşünenlerin menfaatine alet ediliyor. TFF’nin yarından itibaren o koltukları terk etmelerini talep ediyoruz. Yapamıyorsanız, gideceksiniz!”

“Yayın ihalesinde yer almayız” 

“TFF’nin bu tutumu devam ederse, önümüzdeki yayın ihalesinde kurumumuzun yer almamasıyla ilgili çalışmalarımızı yaptığımızı bildirmek isterim. TFF gerekeni yapmazsa, yayın havuzundan çıkacağımızı camiamıza açıklamak isteriz. Kerem-Marcao olayını aile içinde halletmek yerine oyuncumuzun lisansını iptal ettirmeye kadar gittiler. Galatasaray’ı düşünerek bu kavgalara girmedik.”

“TFF içindeki Galatasaray üyesi insanlara çağrım var…”

TFF ise, kurulların seçimleri acil şekilde yenilenmedikçe Türk futbolu için hayır yapmaya çalışıyorum. Bu çağrıyı, iyi niyetle çalışmaya çalışan, koltuk savaşını teessürle izlediklerini bildiğim bir avuç temiz üyeye sesleniyorum. Tüm bu yapılanlara rağmen orada oturmaya devam edecek olan Galatasaray üyesi insanlara da bir çağrım var. Önünüzde o koltuklarda oturmaya devam etmek ve Galatasaray’a ters düşmek şeklinde iki seçenek var. Bu, Galatasaray başkanı olarak size son çağrımdır.

“Galatasaray’ı devletimizle karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar”

Galatasaray’ı gönülden bağlı olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bu oyunu Galatasaray’a karşı oynayamazsınız. Siyasetle asla ilgisi olmamış, devletinin her zaman yanında olmuş Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Galatasaray Spor Kulübü, sizin bu oyununuza büyük gelir. Bizim bir tek cumhuriyetimiz var, o da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Galatasaray’ı hile ile kontrol altına almak haddiniz değil. Sistematik bir Galatasaray düşmanlığı görüyoruz. Galatasaray’ı affetmediğinizi de görüyoruz. Siz hangi tezgahla karşımıza çıkarsanız çıkın sonuçta kazanan Galatasaray olur.

“Asla geri adım atmayacağız”

“Biz burada asla geri adım atmayacağız. Bizler de hatalar yapabiliyoruz ama bu hatalarımızı hızlı şekilde düzeltme çabasında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Ben ve arkadaşlarım, bu görevde olduğumuz sürece tüm kararlarımızı kendi popülaritemiz için değil, Galatasaray’ın menfaatleri için vereceğiz. Asla da geri adım atmayacağız. Biz büyüklerimizden böyle gördük. Üyelerimizin hiçbir şüphesi olmasın.”

ÖNCEKİNİ OKU

Gelecek Partisi’nden erken seçim iddiası: 19 Haziran’da seçim kararı aldılar

SONRAKİNİ OKU

AB’nin 100 euroya aldığına biz 629 lira veriyoruz

One Comment

  • 2meekness

Comments are closed.