• 29 Ocak 2022

AKP’li Savcı Sayan ve korumaları işçileri darp etti

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve korumaları inşaatta çalışan işçileri darp etti. 

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve korumaları inşaatta çalışan işçileri darp etti. Ağrı’nın Fırat Mahallesi’nde bulunan Yeni TOKİ’ler civarında olay meydana geldi. TOKİ alanında üstlenici inşaat firması AKP’li belediye tarafından yapılan yaya yolunda araç geçirdiği gerekçesiyle AKP’li Sayan ve korumaları bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Yolda taşıtların kullanmasına tepki gösteren Sayan, inşaatta çalışmaları durduracağını 500 bin TL ceza keseceğini belirtti. İşçilere, “Sen İstanbul’da bunu yaparsan seni asarlar” diyen AKP’li Sayan,  ayrıca inşaat alanında sondaj vurulmasına da tepki gösterdi. Daha sonra iddiaya göre Sayan’ın korumaları inşaatta bulunan işçilere saldırdı. Sayan’da adı Zafer olan bir işçiye tokat attığı öğrenildi. Hastaneye kaldırılan işçilerden birinin burnundan yaralandı. 

TAŞDEMİR’DEN TEPKİ 

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir de sanal medya hesabından paylaşım yaparak, yaşananlara tepki gösterdi. Taşdemir şunları belirtti: “Emekçi arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyorum. Kabadayılık ile bu kenti yönetemezsiniz.”

KAYNAK: Mezopotamya Ajansı

ÖNCEKİNİ OKU

Hakan Keleş: O golün atılmasını istemezdim

SONRAKİNİ OKU

İngiltere’de yeniden maske takma zorunluluğu getirildi