• 29 Ocak 2022

Yeni COVID-19 varyantıyla aynı isme sahip coin rekor kırdı!

Yeni COVID-19 varyantıyla aynı ismi paylaşan Omicron token, iki günde yapılan işlemler sonucunda rekor kırdı.

COVID-19 her geçen gün etkisini arttırarak hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Salgınla birlikte birçok kişi evlerine kapandı. Bu zaman çerçevesinde birçok kişi kripto paralara merak saldı. Bu merak sonucunda birçok yeni kripto para ortaya çıktı.

Yeni kripto paralar dışında yeni COVID-19 varyantları da hayatımıza girdi. Bu varyantların ismi de çoğu zaman eleştiri konusu oldu. En son çıkan varyantın ismi diğerlerinden farklı. İsmi yeni çıkmış bir token olan Omicron‘dan geliyor.

Omicron token fiyatı birden uçtu!

Salı günü Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni COVID-19 varyantının adının Omicron belirlenmesi ardından Omicron isimli token bugün tüm zamanların rekor seviyesini gördü. Cumartesi günü yaklaşık 65 dolar civarından işlem gören token, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 689 dolardan işlem gördü. Gün içinde yatırımcılarına %200 kazandırdı.

Bazı kripto para analistlerine göre büyük artışın bir balona işaret olduğunu söylüyorlar. Bu hızlı artışın ardından sert bir düşüş yaşanılacağı düşünülüyor. Omicron token‘ın fiyatının artışının en önemli sebebi ise isim benzerliği. İsim benzerliğinden dolayı yatırımcıların yüklü miktarda alım yaptığı düşünülüyor.

Yeni Omicron varyantının açıklanmasının ardından piyasalarda düşüş yaşanmıştı. Dünyaca ünlü S&P 500 ve Nasdaq gibi borsalarda hisse satışından dolayı düşüşler gözlemlenmişti. Bu haftayla birlikte kripto paralarda yükselişler tekrardan başladı. CoinGecko’nun açıklamasına göre piyasa değeri son 24 saatte %5.6 artarak 2.71 trilyon dolara ulaştı.

Kripto para borsalarında yaşanan bu anlık hareketler bazen kullanıcılara zarar verebiliyor. Bu tarz hızlı işlemlerde yüksek fiyattan satın alım sonrasında ani bir düşüşte kullanıcılar zarara uğrayabiliyorlar. 

ÖNCEKİNİ OKU

Netflix’e en hızlı bağlanan ülkeler açıklandı: Türkiye ne durumda?

SONRAKİNİ OKU

DEVA Partili Metin Gürcan tutuklandı