• 20 Mayıs 2022

Sumudica’dan hakem tepkisi: TFF bunlara para ödemesin

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, Trabzonspor maçı sonrasında oyuncularının mücadelesini övüp, hakem Fırat Aydınus ve VAR yönetimine tepki gösterdi. Rumen hoca, “Bu VAR’daki hakemler hiçbir şey yapmıyor, TFF bunların parasını ödemesin” dedi.

Sözlerine oyuncuları överek başlayan Rumen teknik adam, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. İyi savaştılar. Defansımız da çok iyi çalıştı, Trabzon’da fark yaratan oyuncular olduğunu biliyorduk. Bugün, bizim için zor oldu çünkü 11’de oynayan 6 oyuncumuz yoktu” dedi.

Sumudica, maç değerlendirmesinden sonra hakemlere büyük tepk gösterdi. Yeni Malatyaspor’un hocası, “Trabzonspor çıkar bizi 3-0 yener, ağzımı açmam, hiçbir şey söylemem ama bugün Trabzonspor bu maçı kazanmayı hak etmedi. Penaltımız verilmiyor, VAR pozisyonlara bakmıyor bile. Yazık, çok yazık” ifadelerini kullandı.

VAR’daki hakemlerin hiçbir şey yapmadığını belirten Sumudica, “Sormak istiyorum, son pozisyonda Osman kaleci ile karşı karşıya kalacaktı. Trabzonsporlu oyuncu vurdu ve düşürdü. Yüzde bir milyon penaltı, bu neden gösterilmedi. Hakeme de hakaret etmek istemiyorum. 4-5 yıl önce VAR yoktu ama şimdi var. Bu VAR’daki hakemler hiçbir şey yapmıyor, TFF bunların parasını ödemesin. Kayserispor maçında da bir penaltımız verilmedi. Yine penaltı verilmedi. Kırmızı kart vardı bu maçta, ona da bakılmadı” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİNİ OKU

Adana’da döner bıçakları ve sopalarla sokağa çıkan 8 Suriyeli gözaltına alındı

SONRAKİNİ OKU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Bilgili’yi görevden aldı