• 27 Mayıs 2022

Metin Öztürk Galatasaray taraftarını protestoya çağırdı

Hafta sonu oynanacak Galatasaray-Başakşehir maçı için divan üyesi Metin Öztürk taraftarları siyah giyerek TFF’yi protesto etmeye çağırdı.

Sarı-kırmızılı kulübün Aralık ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan divan üyesi Metin Öztürk hafta sonu oynanacak Başakşehir maçında TFF’yi protestoya davet etti ve bu protestoyu da “Aslan Kükremesi” olarak adlandırdı.

Taraftar olarak konuşuyorum

Son zamanlarda yaşanan hakem hatalarının ardından divan üyesi kimliği yerine taraftar Metin Öztürk olarak düşüncelerini dile getirmek istediğini söyleyen Metin Öztürk, “Kendi eylemimden bahsetmek istiyorum ve taraftarımızı da bu eyleme davet ediyorum. Federasyon ve hakemlere somut tepki göstermeliyiz taraftar olarak. 

Aslan kükremesi

Zirveden 16 puan geride bıraktırıldık, hocamıza ceza üstüne ceza yağıyor. Belli ki şampiyon olmamızı engelleyecekler. Üstüne Muslera da sezonu kapattı gibi… Başakşehir maçına tüm taraftarlarımız siyah giyinip gelsin. 19.05’e kadar, 5 dakikalık sırtımızı dönüp Protesto gösterelim. Bu tepki hareketine ben “Aslan Kükremesi” diyorum!” dedi.

ÖNCEKİNİ OKU

New York Times’tan Türkiye yorumu: Hızlandıran Erdoğan oldu

SONRAKİNİ OKU

Sergio Agüero, futbolu bıraktığını ağlayarak açıkladı