• 29 Kasım 2021

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ekonominin kitabını nasıl yazdığın belli…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanayide kullanılan enerjiye yüzde 48 zam gelmesine tepki göstererek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “İç piyasada da ciddi bir sorunumuz var. Zırvalıklar ve saçmalıklarla karşı karşıyayız. Ekonominin kitabı yazılmış. Böyle bir anlayışı hiç görmedim, hiç de tanık olmadım. Bu zırvalıklara ve saçmalıklara asla itibar etmesinler, bizi dinlesinler. Ülkenin sorunlarıyla nasıl mücadele edeceğimizi içeride anlattık daha da anlatmaya devam edeceğiz.” dedi.  

Twitter’dan görüşme öncesi paylaşım yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, sanayide kullanılan doğalgaza yapılan zammın sanayici tarafından halka yansıtılacağını söylerken, “Ne işletmelerimizi ezdireceğiz ne de halkın zamlara boğulmasına izin vereceğiz” dedi.  Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Saray, enerjiye yüzde 48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım. Türkiye’nin işletmelerini korumak için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere saat 17.00’de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum. Saray şunu çok iyi biliyor ki, sanayici enerjiye yapılan bu zamları halka yansıtmak zorunda. Sonra gelsin sanayicimize karalamalar… Açıkça söylüyorum; ne işletmelerimizi ezdireceğiz ne de halkın zamlara boğulmasına izin vereceğiz.”

Görüşmenin ardından açıklama 

 Kılıçdaroğlu, Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. “İç piyasada da ciddi bir sorunumuz var. Zırvalıklar ve saçmalıklarla karşı karşıyayız. Ekonominin kitabı yazılmış. Böyle bir anlayışı hiç görmedim, hiç de tanık olmadım.” diyen Kılıçdaroğlu “Biz iç piyasayı büyütmek istiyorsak, ihracat yapmak istiyorsak güçlü bir sosyal devleti inşaa etmek zorundayız.” dedi. 

ÖNCEKİNİ OKU

İHD’den cezaevi raporu: İşkence ve kötü muamele devam ediyor

SONRAKİNİ OKU

NATO uyardı: Rusya, Ukrayna sınırına askeri yığınak yapıyor