• 7 Aralık 2021

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Ebrar Karakurt’lu gönderme: Dedim olabilir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Grup Toplantısı’nda kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabından cevap verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Şahıs” diye hitap eden Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda, “Şahıs bugün grup toplantısında ‘Bay Kemal, kadir kıymetimi bilmedi’ demiş; dedim olabilir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü konuşmasında, “Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim ama sen bunların kıymetini anlamadın. Sende bunu anlayacak bir yüz de yok. CHP aynı CHP, Kılıçdaroğlu aynı Kılıçdaroğlu, zihniyet aynı zihniyet” ifadelerini kullanmıştı.

‘DEDİM OLABİLİR’ ESPRİSİ

Bu yaz düzenlenen Tokyo Olimpiyatları’na katılan Türkiye Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt, sosyal medyada ayrımcı ifadelere maruz kalmıştı. Karakurt’a destek vermek isteyen kullanıcılar, Karakurt’un daha önce İnstagram’da yaptığı bir paylaşımın altına yazdığı “Kıskananlar delirenler oldu; dedim olabilir” sözlerini sosyal medyada akım haline getirmişti. “Dedim olabilir” esprisi, Dolu Kadehi Ters Tut isimli grubun “Madem” isimli şarkısının sözlerinde bulunuyor. 

ÖNCEKİNİ OKU

Mithat Sancar “Kapatma kararı halinde alternatifleriniz var mı?” sorusuna yanıt verdi!

SONRAKİNİ OKU

CHP Sözcüsü Öztrak: Yarın benzin 52 kuruş, motorin 42 kuruş zamlanacak