• 16 Mayıs 2022

Jorge Jesus, Fenerbahçe’ye Gelecek mi? Asistanı açıkladı

Fenerbahçe’nın Viktor Pareira’nın ayrılmasından sonra teknik direktör arayışları devam ediyor. Başkan Ali Koç, Almanya Milli Takımı’nı bıraktıktan sonra dinleneceğini açıklayan Jaochim Löw ile görüşmelerini sürdürüyor. Ancak herhangi bir olumsuzluğa karşın alternatif isimler de gündemde.

Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü adayları

Sarı kanaryada Jaochim Löw ile anlaşılamazsa düşünülen isimler şöyle;

● Slaven Biliç
● Niko Kovac
● İsmail Kartal
● Jorge Jesus

Fenerbahçe’de Löw’ün alternatifi Jorge Jesus

Benfica’dan ayrılan ve oynattığı hücum futbolu ile bilinen Portekizli Teknik Direktör Jorge Jesus sarı lacivertlilerin alternatif listesinde ilk sırada yer alıyor. Fenerbahçe’yi Avrupa Ligi yarı finalinde elemeyi başaran Benfica’nın o dönemki teknik direktörü de olan Jorge Jesus şimdi sarı lacivertli kulüple temasta.

Jorge Jesus’un asistanı Joao Goncalves Ajansspor’a konuştu

Portekizli teknik direktörün ekibinde yer alan Joao Goncalves’a Ajansspor ulaşarak Fenerbahçe’nin teklifini sordu. Goncalves şu cevabı verdi : “Benim düşüncelerim çok önemli değil… Önemli olan Jorge Jesun’un vereceği karar. Jorge Jesus kendisine yapılan transfer teklifleri ile ilgili olarak tüm kulüplerle konuştuğunu biliyorum. Kulüplerden gelen tekliflerin şartlarını değerlendiriyor. Buna göre karar verecek.”

Jesus’tan Mineiro’nun teklifine ret

Benfica’dan ayrıldıktan sonra Brezilya’nın Mineiro takımından teklif alan Jorge Jesus’un bunu reddettiği basına yansımıştı. Daha sonra Miniero . Beşiktaş’ı da çalıştıran yine Portekizli Carlos Carvalhal ile anlaştı. Portekizli çalıştırıcı Jesus Al-Hilal’ın de de gündeminde yer alıyor. Jesus’un Fenerbahçe’den de yıllık 4 milyon Euro istediği iddia ediliyor.

Jorge Jesus kimdir?

24 Temmuz 1954 doğumlu Jorge Jesus, 4-1-3-2 dizilişini tercih ediyor. Portekizli teknik direktör Benfica, Flamengo, Al Hilal, Sporting Lizbon, Braga, Belenenses gibi takımları çalıştırdı. (Ajansspor)

ÖNCEKİNİ OKU

Clubhouse’a yeni özellik

SONRAKİNİ OKU

Macron: Türkiye AB üyesi olamaz, Erdoğan’ın siyasi projesi Avrupa değerlerine uymuyor

One Comment

  • 3involves

Comments are closed.