• 16 Mayıs 2022

İstanbul’da yoğun kar yağışı: Araç girişleri durduruldu

İstanbul’un birçok ilçesinde kar yağışı etkisini artırırken, yayalar ve sürücülerin zaman zaman zor anlar yaşadığı görüldü. Trakya’dan İstanbul’a gelen tüm araç girişlerinin durdurulmasının ardından yollar boş kaldı.

İstanbul’da kar sabah saatlerinden itibaren etkisini arttırdı.

İstanbul’un ana arterlerinde trafik akışında herhangi bir aksama yaşanmazken bazı cadde ve sokaklarda kar birikintileri nedeniyle araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Toplu taşımaya binemeyen vatandaşlar E-5 yol kenarında yürüyerek ilerledi

Beylikdüzü’nde yoğun kar yağışı nedeniyle trafik adeta durma noktasına geldi. E-5 karayolunda trafik çift yönlü olarak zor ilerlerken, toplu taşımaya binemeyen bazı vatandaşlar yol kenarında yürüdü.

Bağcılar’da yolda kalanlar araçlarını terk etti, yürüyenler duruma tepki gösterdi

Bağcılar’da akşam saatlerinde araçları ile evine gitmek isteyenler yolda kaldı. Trafik ilerlemezken yolda kalanlar duruma tepki gösterdi.

Bazı kişiler saatlerdir yürüdüğünü belirtti.

Beylikdüzü-Büyükçekmece karayolu kapandı

Beylikdüzü – Büyükçekmece arasındaki E-5 Karayolu trafiğe kapandı. Çok sayıda araç trafikte kaldı.

İstanbul’da toplu ulaşım araçlarında yoğunluk oluştu

İstanbul’un büyük bölümünde akşam saatlerinde yollarda trafik durma noktasına geldi. Bazı bölgelerde ise araçlar hiç ilerleyemedi. Araçlarıyla çıkmayıp, toplu ulaşım araçlarını tercih edenler, istasyon ve duraklarda aşırı yoğunluk oluşturdu.

KGM: Anadolu’dan İstanbul’a gelişlerde yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar, bazı yerlerde bekletilecek

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Anadolu’dan İstanbul’a gelişlerde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm araçların Bursa, Yalova, İzmit, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de uygun yerlerde bekletileceğini açıkladı.

Karayollar Genel Müdülüğü’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Anadolu’dan İst.’a gelişlerde kar yağışı/tipi nedeniyle tüm araçlar Bursa, Yalova, İzmit, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de uygun yerlerde bekletilecektir. Zorunlu haller dışında İstanbul istikametine yola çıkılmaması gerekmektedir. Konuya ilişkin gelişme oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Edirne Valiliği duyurdu: İstanbul’a gitmek isteyenlerin konaklamaları sağlanacak

Edirne Valiliği, İstanbul istikametine seyahat edecek vatandaşlara uyarıda bulunarak, zorunlu olmadıkça seyahat etmemelerini belirtti.

Valilikten yapılan açıklamada, seyahat eden vatandaşların ihtiyaçları giderilip, ihtiyaç duyulması halinde KYK yurtlarında konaklamalarının sağlanacağı belirildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Valiliği, yapmış olduğu açıklamada ikinci bir duyuruya kadar yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların İstanbul’a girişine izin verilmeyeceğini belirtmiştir. Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça bu istikamete yolculuk yapmamalarını, uyarı ve bilgilendirmeleri dikkate almalarını önemle rica ediyoruz. Ayrıca yurt dışından gelen ve İstanbul istikametine seyahat etmek isteyen büyük ve küçük araçlarımızın Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizde yol güzergahında uygun noktalarda konaklamaları sağlanacaktır. Bu kapsamda yol güzergahında konaklayan araçlarımızın ihtiyaçları giderilecek olup yine ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlarımızın KYK yurtlarımız da konaklamaları sağlanacaktır.”

Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmemesi sebebiyle yollar boş kaldı.

Bursa Valisi Canbolat, İstanbul’a gidecek araçların geçişine izin verilmeyeceğini açıkladı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, İstanbul’daki yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa’dan İstanbul’a gidecek araçların geçişine izin verilmeyeceğini duyurdu.

ÖNCEKİNİ OKU

İstanbul Havalimanı’nda tüm uçuşlar durduruldu

SONRAKİNİ OKU

Kılıçdaroğlu: Bu ülkeye demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer