• 16 Mayıs 2022

Irmak Arıcı: Babam ‘Bir daha bu eve gelemezsin!’ dedi

Mustafa Ceceli ile düet yaptığı ‘Mühür’ ile adını duyuran Irmak Arıcı, şarkıcı olmak istediğini ailesine anlattığında karşılaştığı tepkiyi anlattı. Arıcı, “Babam müzik yapacağımı öğrenince ‘Bu kapıdan çıktığında bir daha gelemezsin!’ dedi” ifadelerini kullandı.

Şarkıcı Irmak Arıcı, sunuculuğunu İpek Açar’ın üstlendiği ‘İpek Yolu’ programının bu haftaki konuğu oldu. Arıcı, hakkında merak edilenleri anlattı. 

“ORTAOKULDA ŞARKI SÖZÜ YAZIYORDUM”

Mustafa Ceceli ile düet yaptığı ‘Mühür’ şarkısı ile adını duyuran Irmak Arıcı, müzik yolculuğu sorulunca şu ifadeleri kullandı:

Babam bağlama çalıyordu, ablam da müzik öğretmeni. Ortaokulda şarkı sözü yazıyordum, yazma aşkım okulda başladı. Annemle babam Türk Sanat Müziği korosuna gidiyorlardı. 6 yıl onlarla koroya gidip, geldim. Yeni nesil olarak adım geçse de Türk Sanat Müziği’ni, türküyü çok severim daha kıymetli geliyor bana. Babam müzik yapacağımı öğrenince ‘Bu kapıdan çıktığında bir daha gelemezsin!’ dedi.

Veterinerlik üzerine eğitim alan 26 yaşındaki şarkıcı, daha sonra sözlerini “Kurtlar sofrasıydı, haklıydı. Veterinerlikte de kurtlar sofrası vardı. Ama babam şimdi mutlu.” şeklinde sürdürdü.

“VETERİNERLİK YAPMAK İSTİYORUM”

Veterinerlik de yapmak istediğini belirten Arıcı, “Veteriner hekimlere daha çok değer verilmesini istiyorum. Okurken de çalışırken de çok zor bir meslek. Derdini anlatamayan canlarla uğraşıyorlar. Veterinerlik yapmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

TRAFİKTE TARTIŞTIĞI KİŞİNİN YÜZÜNE TÜKÜRMÜŞTÜ

Öte yandan Irmak Arıcı, geçtiğimiz ağustos ayında trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişinin yüzüne tükürmüştü.

“GERÇEĞİ BİLMEDEN BENİ YARGILADILAR”

“Korona salgını varken birine tükürmek suç!” diyen adamın kolunu sıkan genç şarkıcının o anları cep telefonu kamerasıyla kaydedilmişti. Umursamaz tavırlarıyla dikkat çeken Arıcı, daha sonra olay yerinden ayrılmıştı.

Daha sonra olayla ilgili açıklama yapan Irmak Arıcı, “Gerçeği bilmeden beni yargıladılar.” diye konuşmuştu.

“PSİKOLOJİM BOZULDU”

Arıcı, “Gerçekten çok üzücü bir olay yaşadım. O olay görüldüğü gibi değildi. Bana yapılan ağır hakaret ve taciz sonrasında karşıya verdiğim tepkiydi. Olaydan sonra psikolojim bozuldu, sonrasında da kendimi ifade edemedim. İnsanlar da beni çok yanlış anladı bu yüzden. Çok üzüldüm ve çok yıprandım.” ifadelerini kullanmıştı.

“GÜNLERCE EVDEN ÇIKMADIM”

Yaşadığı olayın ardından günlerce evden çıkmadığını da belirten şarkıcı, “İstanbul’da yalnız başına ayakta durmaya çalışan bir genç kız olarak başıma böyle bir olay gelince çok korktum ve psikolojim bozuldu. Eve kapandım, günlerce çıkamadım. Bırakın açıklamayı, korkudan camdan dışarı bakamadım. Hal böyle olunca beni tek taraflı yargıladılar, bu beni daha da üzdü.” demişti.

ÖNCEKİNİ OKU

Dolar ve Euro güne rekorla başladı: Dolar 16,18, Euro 18,35

SONRAKİNİ OKU

Fenerbahçeli Ahmet Kasım Han, Burak Elmas’ın danışmanı mı? İşte cevap