• 16 Mayıs 2022

iPhone kullanıcıları müjde: YouTube Premium’a beklenen özellik geldi!

iOS’teki YouTube Premium kullanıcıları, resim içinde resim özelliği sayesinde iPhone’da video izlemeyi pratikleştirebilir.

YouTube, iOS uygulamasındaki Resim İçinde Resim özelliği için test süresini iki hafta daha uzattı. YouTube’a göre, YouTube Premium aboneleri artık iOS’ta deneysel bir özellik olarak Resim İçinde Resim moduna erişebilecek.

YouTube Premium aboneleri için kullanılabilir olan Resim İçinde Resim özelliği başlangıçta 31 Ocak’a kadar kullanılabilir olacak şekilde ayarlanmıştı, ancak tarih birkaç kez ileriye alındı ve daha fazla kullanıcının test etmesine fırsat verildi.

iOS’ta ‘Resim İçinde Resim’ özelliği nasıl kullanılır?

Resim İçinde Resim modu, iOS 14 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’larda mevcut ve diğer uygulamaları kullanılırken videoların izlenmesine olanak tanıyor. YouTube Premium abonesi olan kullanıcılar bir videoyu ana ekranda veya diğer uygulamalar üzerinde izlemek isterse, Resim İçinde Resim butonuna dokunması yeterli.

İlk olarak 2021 yılının yaz döneminde paylaşılan bir açıklama ile resmileştirilen bu mod, kullanıcıların iPhone cihazlarıyla daha pratik bir şekilde video izlemesine izin veriyor. Bir Google sözcüsü, YouTube’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm iOS kullanıcılarını Resim İçinde Resim moduna dahil etmeyi planladığını, ancak tam olarak kullanıma sunulması için herhangi bir zaman aralığı veremeyeceğini söyledi.

ÖNCEKİNİ OKU

Yeni araştırma: Dünyada henüz keşfedilmemiş 9 bin 200 ağaç türü var

SONRAKİNİ OKU

Tesla, 54.000 aracı geri çağırdı: İşte nedeni!