• 16 Mayıs 2022

Inaki Pena: Muslera döndüğünde yedeğim olur

Galatasaray’ın yeni kalecisi Inaki Pena, Fernando Muslera’ya forma vermemekte kararlı.

Galatasaray’ın yeni kalecisi Inaki Pena geldi… 6 ay forma giyecek. Sonra gidecek. Çünkü gelecek sezon Barcelona’da Ter Stegen’in ardından önce ikinci kaleci olarak. Ardından Victor Valdes’ten sonra La Masia’dan yetişip, Barça kalesine geçen ikinci kaleci olarak Alman kalecinin yerini alacak. En azından Barça yönetimi, Pena için Galatasaray’a satın alma opisyonu vermemesinin arkasında bu plan yatıyor.
Torrent, Burki gibi tecrübeli bir kaleci isteyen Başkan Burak Elmas’ı, “Avrupa’nın en iyi genç kalecilerinden biri. 18, 19, 21 yaş altında milli oldu. La Liga’dan pek çok teklif geldi. Barcelona hepsini geri çevirdi” diye ikna etti.

Barça çok güvendiği Pena’yı Osasuna’ya göndermedi. Çünkü La Liga’da hatalı goller yerse, Katalan basını tarafından yıpratılacağını düşündü. Bu konu Torrent tarafından kendisine de anlatıldı. Bu sayede Pena’nın Galatasaray’ı düşünmesi sağlandı.

Bu arada Torrent’in Galatasaray’a getirdiği kaleci antrenörü Sergura’da 13-14 yaşından beri Inaki Pena ile çalışıyor. Onun çocukluktan, ilk gençlik çağlarına oradan da olgun kaleci olma çizelgesini yakından takip ediyor.

Burki, Muslera’nın 1-1,5 ay içinde sahalara döneceği için yan çizdi. Son anda teklifi reddetti. Ancak Pena kendine çok güveniyor. Torrent’e, “kendimi onun yokluğunda göstereceğim. Gelse bile kale bende kalacak. O da benim yedeğim olacak” diyerek kendisine olan güvenini gösterdi.

Kaynak: Fotospor

ÖNCEKİNİ OKU

Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun katillerinin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

SONRAKİNİ OKU

Avrupa Konseyi’nden Osman Kavala kararı! Türkiye’den ilk açıklama