• 16 Mayıs 2022

Haklarında suç duyurusunda bulunan ekonomistlerden karara tepki

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) “Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz” maddesine aykırılıktan ekonomislter Güldem Atabay, Durmuş Yılmaz, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haklarında suç duyurusunda bulunulan ekonomistler karar tepki gösterdi.

‘BUNUN BENİ KORKUTMASI, YILDIRMASI MÜMKÜN DEĞİL’

Emin Çapa, “Bunun benim korkutması, yıldırması mümkün değil” diyerek Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:

“Dostlarım desteğiniz için teşekkür ederim. Birazdan “gelecek” hakkında yapacağım konuşma başlayacak. Ayrıntı bilmiyorum. Ama bunun benim korkutması, yıldırması mümkün değil. Halkıma gerçekleri söylemek hem vatandaşlık, hem insanlık, hem mesleki sorumluluğum.”

‘ÖMÜR BOYU HAPİS YATMAYA HAZIRIM’

Selçuk Geçer ise “Ömür boyu hapis yatmaya hazırım” diyerek şu paylaımı yaptı:

“BBDK’yı göreve çağrıyorum! O gün ile ilgili ayrıntılı soruşturma başlatın. Bunu yaparsanız ömür boyu hapis yatmaya hazırım.”

‘SERVET AKTARIMI VAR ŞU ANDA’

Hakkında suç duyurusu yapılan isimlerden CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise konuyla ilgili “Gece saatinde milyarlık hareketler olacak. Sonra da bu doları kime sattığınızı söylemeyeceksiniz. Servet aktarımı var şu anda” açıklamasını yaptı.

BDDK’nın suç duyurusunda bulunduğu isimlerden Güldem Atabay ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz henüz bir açıklama yapmadı.

ÖNCEKİNİ OKU

BDDK, yorumları için 5 kişiye suç duyurusunda bulundu

SONRAKİNİ OKU

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan beraat kararıyla ilgili açıklama

One Comment

  • 2freight

Comments are closed.