• 16 Mayıs 2022

Fulya Öztürk’ün katil zanlısının telefonu incelenecek

İzmir’de Fulya Öztürk’ü katleden Hasan Ozan Baştosun’un yargılandığı davada, sanığa ait olan ve olaydan bir süre önce de Öztürk’ün kullandığı cep telefonun bilirkişi tarafından incelenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. 

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 9 Aralık 2020 tarihinde Fulya Öztürk’ü katleden Hasan Ozan Baştosun hakkında “Tasarlayarak öldürme” suçundan açılan davanın 2’nci duruşması, Bayraklı Adliyesi 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanık Baştosun’un tutuklu bulunduğu Şakran Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldığı duruşmada, Öztürk’ün ailesi ve taraf avukatları hazır bulundu. Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada, ilk olarak Öztürk’ün kardeşi ve babası dinlendi. Kardeş Aynur Öztürk, ablasının hamileyken dahi sanığın şiddetine maruz kaldığını belirtti. 

TANIKLAR DİNLENDİ 

Ardından dinlenen tanıklar da, sanık Baştosun’un Öztürk’e sürekli şiddet uyguladığını ve çocuklarını göstermemekle tehdit ettiğini vurguladı. Daha sonra söz alan Öztürk ailesinin avukatları, sanığın en ağır cezayla cezalandırılmasını isterken, sanık avukatları katliamın tasarlayarak olmadığını savundu. 

CEP TELEFONU İNCELENECEK 

Beyan ve savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa ait olan ancak olaydan bir süre önce Fulya Öztürk’ün kullanmaya başladığı cep telefonunun bilirkişi tarafından incelenmesine karar verdi.  Duruşma, 7 Ocak 2022 tarihine ertelendi. (Mezopotamya Ajansı)

ÖNCEKİNİ OKU

Gazeteci Zekine Türkeri’ye ceza talebi

SONRAKİNİ OKU

“Kobane Davası”nda Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk kararı