• 27 Mayıs 2022

Eski Bakan: Millet madem dolar almak istiyor, o zaman Türk doları basalım

Eski Turizm ve Sağlık Bakanı Bülent Akarcalı, Cumhurbaşkan Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘yüksek kur, düşük faiz’ politikası nedeniyle döviz lira karşısına değer kazanması sonucuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) ‘Türk doları’ basması önerisinde bulundu.

“Ve densin ki Türk doları bire bir Amerikan dolarına eşittir” ifadelerini kullanan Akarcalı, “Millet madem dolar almak istiyor o zaman Türk doları basalım Merkez Bankası’yla.” şeklinde konuştu.

Döviz kurlarının nasıl düşürüleceğiyle ilgili çeşitli görüşler tartışılırken Eski Turizm ve Sağlık Bakanı Bülent Akarcalı’nın, TV100 ekranlarında yayınlanan ‘Çözüm’ programındaki sözleri ekran başındakileri şaşkına çevirdi.

‘MERKEZ BANKASI’YLA TÜRK DOLARI BASALIM’

Programda Erol Mütercimler ile ekonomiye yönelik açıklamalarda bulunan Akarcalı, Merkez Bankası’nın Türk doları basabileceğini söyledi.

Açıklamalarına devam eden Akarcalı, “Millet madem dolar almak istiyor o zaman Türk doları basalım Merkez Bankası’yla.” dedi.

‘AMERİKAN DOLARINI O GÜNKÜ KURDAN TÜRK LİRASINA ÇEVİREBİLİRSİNİZ’

Bülent Akarcalı sözlerini, “Ve densin ki, bu Türk doları bire bir Amerikan dolarına eşittir, istediğiniz an Amerikan dolarının o günkü kurundan Türk lirasına çevirebilirsiniz” ifadeleriyle sonlandırdı.

ÖNCEKİNİ OKU

Türkiye’de altın fiyatları tarihi seviyelere çıktı

SONRAKİNİ OKU

Profesörlüğe Google’dan yükselmiş!