• 23 Mayıs 2022

Erdoğan’ın yasa tasarılarını ‘onaylattığı’ İzzet Özgenç’ten OHAL açıklaması!

Japon bankasının ‘erken seçim’ raporu ortaya çıktıktan kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yasa tasarılarını ‘onaylattığı’ Prof. Dr. İzzet Özgenç’in “Kaçınılmaz görünen ağır ekonomik bunalım sebebiyle OHAL ilânına toplum olarak hazırlıklı olmamız gerekir” paylaşımı gündeme geldi.

AK Parti hükûmetlerinin 2005 yılından bu yana, terörle mücadele, ceza kanunları, terörün finanse edilmesinin önlenmesini sağlayacak yasalar ve ceza yasalarının yazılmasında başında durmuş, çalışmış, yasaların yazılmasına öncülük eden, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. İzzet Özgenç, ekonomik bunalım nedeniyle OHAL ilan edilebileceğini belirtti.

 Özgenç, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Türk Lirası’ndaki değer kaybı nedeniyle Anayasa’ya dayanarak olağanüstü hal ilan edilebileceğini, toplumun buna hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Gönenç paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 “Türk Lirasının yabancı paralar karşısındaki süregelen değer kaybı, “AĞIR EKONOMİK BUNALIM” sonucunun ortaya çıkacağı süreci başlatmıştır. Bu nedenle kaçınılmaz görünen ağır ekonomik bunalım sebebiyle OLAĞANÜSTÜ HÂL ilânına (Any., m. 119), toplum olarak hazırlıklı olmamız gerekir.”

 Japon bankası Nomura’dan Türkiye raporunda yer alan ‘İktidarın 5 aşamalı planının bir ayağı OHAL ilanı’ ifadelerin ortaya çıkması sonrası Özgenç’in bu paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. 

ÖNCEKİNİ OKU

Şarkıcı Gülçin Ergül kaza geçirdi, aracı kullanan sevgilisi yaşamını yitirdi

SONRAKİNİ OKU

Bütçe görüşmelerinde “FETÖ’cü” kavgası!