• 23 Mayıs 2022

Erdoğan’dan sosyal medya paylaşımı: Ne yaptığımızı biliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda Türk Lirası mevduatına ilişkin yeni düzenlemeyi duyurmuş ve açıklama sonrasında döviz kurunda sert bir düşüş yaşanmıştı. 

Ekonomistler, yapılan düzenlemenin örtülü bir faiz artırımı olduğunu belirtilirken; Erdoğan’dan konuyla ilgili “Ne yaptığımızı biliyoruz” açıklaması geldi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, ”Döviz kurunu, serbest piyasa ekonomisi kuralları içerisinde ülkemizin gerçeklerine uygun, öngörülebilir, sürdürülebilir bir seviyeye getirmek için açıkladığımız program etkisini göstermiştir” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

‘HERKESİ YATIRIMA, İSTİHDAMA, ÜRETİME, İHRACATA DAVET EDİYORUM’

“Milletimiz bu programdaki tedbirleri ve kararlı duruşumuzu takdirle karşılamış, benimsemiş; piyasalar da buna uygun adımları atmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve ilgili kurumlarımız paketteki hususların detaylarını kamuoyuyla ve taraflarla paylaşmaya başlamışlardır.

Kurun dengeye oturması sadece bankada parası olan vatandaşımızı değil üretimden enflasyona ekonominin her alanını ilgilendiren olumlu bir gelişmedir.

Aynı şekilde ihracatçının önünü görebilmesini sağlamak da tüm ekonomiye müspet yönde etki edecektir.

Kazanan sadece bankada parası olan veya ihracat yapan değil ülkemizin tamamıdır, 84 milyonun her bir ferdidir.

Herkesi yatırıma, istihdama, üretime, ihracata davet ediyor, ülkemizi cari fazlayla büyütme kararlılığımızı tekrarlıyoruz.

Altını çizerek söylüyorum:

Ne yaptığımızı biliyoruz.
Niçin yaptığımızı biliyoruz.
Nasıl yapacağımızı biliyoruz.
Nereye gittiğimizi biliyoruz.
Nereye ulaşacağımızı biliyoruz.

Varacağımız yer, hem bizlerin hem bizden sonraki nesillerin hayatlarında olumlu yönde asırlık değişimler göreceği bir yerdir.”

ÖNCEKİNİ OKU

Kılıçdaroğlu Adana’da konuştu: Birileri vurgun yaptı

SONRAKİNİ OKU

Fenerbahçe 9 kişilik ‘Gümrük’e takıldı