• 23 Mayıs 2022

Emine Şenlikoğlu’ndan tartışma yaratan sözler: “17 yaşındaki kızlar fingirdiyor, hamile kalıyor”

“Ölümüne AK Partiliyim” diyen yazar Emine Şenlikoğlu, ateist ve deistlere ilişkin çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

“Karınca Sarayı” isimli YouTube kanalında gazeteci İrem Beyhan’ın sorularını yanıtlayan yazar Emine Şenlikoğlu, “Deistlerin ensest evlilik yapabileceğini” söyledi.

Kendi mahallesinden insanlarla tartışmalara girdiğinin hatırlatılması üzerine Şenlikoğlu, “Bizim mahalleden bazıları uydurma hadislere de ayet gibi bakıyorlar. Onlara göre ben İslam düşmanı oluyorum. Çünkü 2 yaşındaki çocukla nikah olur mu? ‘2 yaşındaki çocukla nikah olur! Çocuk 9 yaşına geldiği zaman o kişiyi istemem derse nikah iptal edilir.’ Bu ne terbiyesizlik” dedi ve “Bu tür insanların yüzünden toplumda deist sayısının arttırdığını” iddia etti.

“ATEİZMİ ÖLDÜRDÜK, ŞİMDİ DEİZMİ ÖLDÜRÜYORUZ”

Ateizmin “öldüğünü”  iddia eden Şenlikoğlu, konuyu ‘ensest ilişki’ye bağlayarak şunları söyledi:

“Ateizmi öldürdük biz. Şimdi deizmi öldüreceğiz az kaldı. Çünkü ateizm çok mantıksız. Baktılar ateizm bitiyor, deizmi hortlattılar. Dinsiz de demiyorlar, deist diyorlar. Dinsizlik halkımızda kötü bir isimle anılır ya gençler sıcak baksın diye deist diyorlar. Ateizm ve deizm hayvanlık alemi gibidir. Deizmde bir adam kızıyla evlensin hiçbir sakınca yoktur. Hangi ülkede hatırlamıyorum; bir adam köpeği ile nikah yaptı.”

“DEİZMİN, ATEİZMİN KENDİSİ BOZUK”

Bazı deistlerin ensest ilişkiyi kabul etmediğini belirten Şenlikoğlu, “Ama senin inandığın inanç buna karşı değil. Onlar anne babalarıyla evlenebilirler. Deizmde ahlak yoktur. Deizmin, ateizmin kendisi bozuk” dedi.

Bunun üzerine sorulan “İnançsız bir insan iyi olamaz mı?” sorusuna Şenlikoğlu, şu yanıtı verdi: 
“Deizmin kendi içinde çok kibar hanımefendi, beyefendiler olabilir. Ama deizm çok ahlaksız. Her deist ya da ateist kötü olacak diye bir kaide yok. Ben sistemden bahsediyorum. Ben kişilerden bahsetmiyorum. Deist ahlaklı olabilir ama deizm ahlaksız.”

“17 YAŞINDA KIZLAR FİNGİRDİYOR”

“17 yaşındaki kızlar fingirdiyor, hamile kalıyor sorun yok, 17 yaşında evlilik olursa, nikah olursa eşleri hapse giriyor” diyen Şenlikoğlu, gazetecinin “Kötü kullanıma çok müsait, pedofili ya da çocuk gelinler malumunuz” itirazına da müdahalede bulunarak, şöyle devam etti: 
“Bunlar benim ifadelerim, konuşulmayınca bunlar başımıza geliyor, karşı taraf hamile kalıyor. AK Parti’yi çok beğeniyorum ama birkaç konuda cinayet işliyorlar. Bunun düzeltilmesi lazım.”

“AK PARTİ’Yİ ÇOK BEĞENİYORUM”

İktidarın son yıllarda izlediği politikayı da yorumlayan Şenlikoğlu, “AK Parti’nin ülkenin kalkınmasına yönelik yaptığı çalışmaları çok beğeniyorum. Bazı hataları var ama inanıyorum ki düzeltecekler” dedi. Şenlikoğlu, “Hangi çalışmalarını beğeniyorsunuz?” sorusuna da “Fizik kanunlarına çok hakimler. Çocuklara bile uzaya nasıl çıkılır onu öğretiyorlar. Seni mi yoksa AK Parti’yi mi öldürelim deseler; beni öldürün, AK Parti’yi yaşatın derim. Ölümüne AK Partiliyim. 2023’te uzaya çıkacağız” yanıtını verdi.

ÖNCEKİNİ OKU

İzzet Yıldızhan’dan kızları hakkında olay sözler: Eş seçemezler, flörte karşıyım

SONRAKİNİ OKU

Faiz kararının ardından Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’ndan ilk toplantı: Enflasyon beklentisini açıklayacak