• 30 Kasım 2021

Davutoğlu’ndan dikkat çeken iddia: Soylu’yu Bahçeli kurtardı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli’nin geçmişte Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ın görevden alınmaması için devreye girdiğini anlattı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Flaş TV’de katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Gücü kaybetme korkusu her şeyi yaptırır. Erdoğan ve Bahçeli gücü kaybetme korkusundalar” diyen Davutoğlu, birçok AKP’li ismin Bakanlara ulaşamadığını ancak MHP’li milletvekillerinin çok rahat ulaştığını ileri sürdü.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı bakanları görevden almasını da MHP lideri Devlet Bahçeli’nin engellediğini iddia etti.

“Süleyman Soylu olayında,.. Sayın Bahçeli konuşana kadar bu Sedat Peker’in iddiaları sonrası Sayın Erdoğan’dan bir şey duydunuz mu? Sayın Bahçeli, ‘İçişleri Bakanımızın arkasındayız’ dedikten bir gün sonra sanki mecbur kalmış gibi… Aynı şey diğer bakanlar için de geçerli, Berat Albayrak’ın arkasında Bahçeli durdu. Şimdi bunu kimse unutturamaz” diyen Davutoğlu, “Türkiye’ye bu felaketi yaşatan damat bakanı en öven kimdir? Bahçeli’dir! Emin olun Ruhsar Pekcan’ın arkasında dursa Ruhsar Pekcan da bakanlığa devam edebilirdi” diye belirtti.

ÖNCEKİNİ OKU

Rehber okullar için güncellendi: İşte COVID-19 vakalarında izlenecek yollar

SONRAKİNİ OKU

Malcolm X suikastında 56 yıl sonra kritik adım: Suçlamalar düşürülecek