• 18 Mayıs 2022

Davutoğlu: İktidar siyasi mühendislikle seçimi kazanma peşinde

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti.

Görüşme sonrası açıklama yapan Karamollaoğlu, AKP’nin seçimle ilgili yasa teklifi ve Anayasa değişikliği hazırlığı ile iç ve dış siyasi gelişmeleri değerlendirdiklerini, ziyaretlerinin devam edeceğini bildirdi.

Davutoğlu ise “siyasetin nevruzu” olarak nitelendirdiği 1 Ekim’de siyasetin yeniden hareketleneceğini belirterek, “Türkiye’yi büyük bir siyasi değişim dalgası bekliyor. İktidara tepkiler had safhaya ulaşmış durumda. Büyük bir seçim kaçınılmaz” dedi. Sahadaki herkesin ülkenin sorunları için iktidar değişimine ihtiyaç duyulduğu görüşünde olduğunu kaydeden Davutoğlu, “Soru şu; İktidar değişimi nasıl olacak? Türkiye’nin geleceğini nasıl inşa edeceğiz? Anadolu tabanından kopmuş iktidar, Ankara’da siyaset mühendisliği yaparak seçimi kazanmanın derdinde” dedi.

Muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimine tek adayla mı birden çok adayla mı gidilmesi yönündeki soru üzerine Karamollaoğlu, “Bu tip konular için henüz erken. Meral (Akşener) Hanım’ın ortaya koyduğu teklif daha makul. Geçen seçimlerde her parti kendi adayını çıkarttı. Benim kanaatim, eğer üzerinde ittifak sağlanan bir aday belirlenirse bunun daha isabetli olacağını düşünüyorum” karşılığını verdi. Davutoğlu ise adayın nasıl belirleneceğini şimdiden konuşmanın erken olacağını ifade etti.

ÖNCEKİNİ OKU

Cinsel saldırı zanlısı Musa Orhan’ın tutuklanması talebine ret!

SONRAKİNİ OKU

Tahir Elçi davasında Davutoğlu dinlensin talebi