• 16 Mayıs 2022

Cübbeli Ahmet HDP’nin oy oranına şaşırdı: Bu ne dinsizliktir?

HDP’nin yüzde 11-12 oranlarında oy alacağı tahminleri hakkında konuşan Cübbeli Ahmet, “Bunların ne Marksist Leninist, ne dinsiz siyoniste çalıştığı anlatılamıyor mu, ben anlamadım ya” dedi.

Gazeteci Serdar Arseven’ın Youtube kanalına katılan ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, HDP’nin yüzde 11-12 oranlarında oy alacağı tahminleri hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin HDP hakkındaki sözlerini de hatırlatan Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“Kürtler Müslümandır. Bunlara oy verenler arasında da Müslümanlar var Bunların ne Marksist Leninist, ne dinsiz siyoniste çalıştığı anlatılamıyor mu, ben anlamadım ya. Bu Müslümanlar nasıl bunlara rey verebilir. Bu nokta çok önemli. Bu insanların şuurlandırlması, bu ağlayan annelerin gündeme daha çok getirilmesi. Herkese sak, çoluğu çocuğu dağa mı kaçırsınlar, tecavüz etsinler… Bunlar böyle eşkıya. Bu daha iyi anlatılamadı yani. Yüzde 11-12 bilmiyorum yalan değilse anket nedir ya.”

“HDP halen yüzde 12. Bunun yüzde 1’e 2’ye düşmesi lazımdı. Bu kadar analar ağlıyor. Kadıncağızlar çocuklarının kaçırıldığını söylüyor, bunların ne namussuz olduğunu söylüyor. Yüzde 12 nasıl çıkar ya? Bu ne dinsizliktir ya? Ne arıyorsun abi? Durumların neresinden tutalım. Allah bu millete rahmet nazarıyla bakar mı?” ifadelerini kulanan Ünlü, “Allah bizden hoşnut değildir” ifadesini kullandı.

Kuran’daki “Başınıza her ne musibet geldiyse, bu sizin ellerinizin kazandığı suçlar yüzündendir” ayetini hatırlatan Ünlü, “Musibetler günahlardan gelir diyor ayetler hadisler” dedi.

ÖNCEKİNİ OKU

Dünya Bankası’ndan ‘finansal zorluk’ uyarısı: Türkiye 2022’de daha yavaş büyüyecek

SONRAKİNİ OKU

Çavuşoğlu: Ukrayna’daki durum ‘savaşa’ dönüştü