• 16 Mayıs 2022

CHP’li Tanju Özcan’dan Erdoğan’a destek: Faize karşı başlattığı bu savaşta yanındayım

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ” Faiz indirme noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım” açıklaması yaptı.

Bolu Belediyesi aralık ayı toplantısına başkanlık eden CHP’li Bolu Belediye BaşkanıTanju Özcan, “Milli Kurtuluş Savaşı’nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım. Sayın Cumhurbaşkanının faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ı eleştiren Özcan, “Bir avuç tefeciye Türkiye’yi mahkûm edenlerden sıkıldım. Derhal Merkez Bankası Başkanı istifa etsin ya da bir kararname ile faiz sıfıra düşsün. Ben faizin derdindeyim. Dolar isterse 100 liraya çıksın. Bizim Parti Sözcüsü’ne de kızıyorum. Sayın Öztrak, ‘Faizin düşmesi yanlış’ diyor. Nesi yanlış Sayın Öztrak? Sayın Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın. Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİNİ OKU

İstifa eden Elvan: Ülkemiz için doğru olanı yapmaya çalıştık

SONRAKİNİ OKU

TL hesapları yüzde 0,02, döviz hesapları yüzde 10,82 arttı