• 29 Haziran 2022

Burak Elmas, Nihat Özdemir’i istifaya çağırdı

TFF Süper Lig takımlarından Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündeme dair açıklamalar yaptı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Elmas, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Disiplin Kurulu cezaları ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) atalamarı hakkında da konuştu. 

“Sizlerin önüne çıkmak beni mutlu etmiyor”

Elmas, “Maçlar sonrası demeç vermemeye özen gösterdik. Sizlerin önüne çıkmak beni mutlu etmiyor. Mümkün olduğu kadar çıkmak istemiyorum. Ancak bu durum zaruret gerektirdi.

“Masaya yumruk atmamı bekleyenler var”

Bugünkü basın toplantısında başka beklentiler var. Bugün burada bağırmamı, çağırmamı, masaya yumruk atmamı bekleyenler var ancak böyle beklentisi olanlar böyle bir şey göremeyecekler.

“Türk futbolu dibi görmüş durumdadır”

Bugün içine geldiğimiz durumda Türk futbolu dibi görmüş durumdadır. TFF’ye gittiğimizde sadece kendi kulübümüz adına değil diğer kulüpler adına da adaleti istiyoruz. Kendimize değil, Türk futboluna adalet istiyoruz. Bunu TFF’nin yerine getirmesini bekliyoruz.

“Galatasaray’ın maçını kötü yöneten bir hakeme…”

Değişik maçlarda hakemlere verilen cezalardaki standartsızlığın hakemleri uyarmak amaçlı olduğunu da biliyoruz. Galatasaray’ın maçını kötü yöneten bir hakeme ertesi hafta maç vermenin, ‘Siz Galatasaray’a karşı hata yapsanız da bunu geçiştiririz’ demek olduğunu, hakemlere böyle bir mesaj olduğunu biliyoruz.

“Tüm kulüplerle birlikte hareket edeceğiz”

Mevcut federasyon kulüplere rağmen görevine devam etmekte kararlı. Tüm kulüplerle birlikte hareket edeceğiz. Adaletin olduğu alanda Galatasaray’ın nasıl bir performans ortaya koyduğu Avrupa Arenası’ndaki sonuçlardan da bellidir.

“TFF’yi istifaya mı davet ediyorsunuz?”

TFF’yi istifaya davet etmiyorum, bu bir mecburiyet. Kulüplerin iradesine rağmen bu görevi sürdürüyorlar.

“Popüler başkan değil, her camiaya eşit başkan istiyoruz”

Biz herkese cezaların eşit şekilde verilmesini talep ediyoruz. Bugün 5 senelik planımızın önündeki en önemli engel futbolu yönetenlerdir. Bu engeller öyle ya da böyle kalkacak. Bundan sonra gelecek olan TFF başkanının popülist olmamasını istiyorum. Popüler başkan değil, her camiaya eşit başkan istiyoruz.

“Hakemlere atamalarla mesaj veriliyor”

Bugün Galatasaray, Avrupa’da bir üst tura kalan tek camia. Hakemlere atamalarla mesaj veriliyor. Çok enteresan bir şey daha oldu. Salı günü Avrupa’da maç yönetecek hakeme pazar günü maç verildi. Aynı fiilden başka teknik direktörlere ve başkanlara ne kadar ceza verilmiş bunu karşılaştırın. Bu durumdan memnun olmadığımı söyledim. Biz her kulübe eşitlik istiyoruz. Bir adaletsizlik var.

“Biz kişilerden dolayı A Milli Takımımıza olumsuz etki yapmayız”

Futbolcularımıza tabii ki etki yapıyor. Sahada ne kadar mücadele ederlerse etsinler oyunlarının karşılığını alacaklarını bilmiyorlar. Türk Milli Takımı bizim Milli Takımımız. Biz kişilerden dolayı A Milli Takımımıza olumsuz etki yapmayız. Toplantının olumsuz etki yapacağını düşünmüyorum. Bu son konuşmamız. Bir daha konuşmayacağız.

ÖNCEKİNİ OKU

Mersin mitingi öncesi Kılıçdaroğlu’ndan paylaşım

SONRAKİNİ OKU

KHK’li savcı Gündüz ve eşi Ege Denizi’nde hayatını kaybetti