• 20 Mayıs 2022

Antalya Valiliği’nden üniversite öğrencisinin öldürülmesine ilişkin açıklama

Antalya Valiliği, amaçları arasında “dini şuurla insan yetişmesine katkıda bulunmak” olan Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim Derneği) ait yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney adlı kişinin, yurtta kalan üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u, başını satırla keserek katletmesine ilişkin açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında, Tuğrul’u öldüren Güney’in çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunun tespit edildiği ancak rutin kontrollere gitmediği belirtildi.

Antalya Valiliği, Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim Derneği) ait özel yurtta kalan üniversite öğrencisini öldüren aşçının çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz’dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u öldüren 38 yaşındaki İhsan Güney’in, 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.

Güney’e, 17 Mart 2020’de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“27 Kasım 2020’de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konulduğu, 2 Mart 2020’de hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konulduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021’den sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir.”

Kepez ilçesi Kültür Mahallesi’ndeki erkek öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney, 7 Aralık’ta Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u, henüz bilinmeyen nedenle yurdun yemekhanesinde öldürmüş, şüpheli olay yerinde gözaltına alınmıştı.

Olayla ilgili ‘gizlilik kararı ve yayın yasağı’ kararı verilmişti.

ÖNCEKİNİ OKU

Hindistan Genelkurmay Başkanı’nı taşıyan helikopter düştü

SONRAKİNİ OKU

İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin açıklama