• 3 Aralık 2021

Aliyev ve Paşinyan’ın Brüksel’de bir araya gelecek

AB Konseyi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Brüksel’de görüşeceğini duyurdu.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın aralık ayında Brüksel’de bir araya geleceğini açıkladı.

AB Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre, Konsey Başkanı Charles Michel’in, Aliyev ve Paşinyan ile bölgedeki durum ve 15 Aralık’ta düzenlenecek Doğu Ortaklığı Zirvesi hazırlıkları kapsamında telefon görüşmeleri yaptığı belirtildi.

Michel’in, Aliyev ve Paşinyan’a zirve çerçevesinde Brüksel’de bir toplantıya ev sahipliği yapma teklifinde bulunduğu da aktarıldı.

Liderlerin bölgedeki durumu ve gerginliği giderme yollarını görüşmek için Brüksel’de bir araya gelmek konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi.

Telefon görüşmelerinde Aliyev ve Paşinyan’ın doğrudan iletişim hattı kurulması konusunda da mutabakata vardığı, bu hattın “olayları önleme mekanizması” olarak iki tarafın savunma bakanları arasında kurulacağı duyuruldu.

ÖNCEKİNİ OKU

Rıza Bey Apartmanı davasında 1 tahliye

SONRAKİNİ OKU

Uzaydaki kozmonot, son 6 asrın en uzun Ay tutulmasını fotoğrafladı