• 7 Aralık 2021

Abdulkadir Selvi’den çarpıcı Erdoğan ve AK Parti yazısı!

Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı Hüseyin Besli’nin Alevilerle ilgili sözlerini sert bir dille eleştirdi. “İsyan ediyorum” diyen Selvi, “Baştan sona AK Parti’ye ve Erdoğan’a vurulmuş bir darbe” ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın metin yazarlığını da üstlenen AK Partili Hüseyin Besli’nin “Alevi bir anne baba daha doğumdan itibaren çocuklarına kimliklerini gizlemeyi yani yalan söylemeyi öğretmek durumundaydı. Söz konusu çocuklar ‘çifte kavrulmuş yalancı’ olmak durumundadırlar” şeklindeki ifadesine tepki gösterdi.

Bugün yayımlanan yazısında “Bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığını da yapan Hüseyin Besli’nin Alevi ve Kürtlerle ilgili yaptığı değerlendirmeye isyan ediyorum” diyen Selvi, sözlerine şöyle devam etti:

“Baştan sona kardeşliğimize, iç barışımıza zarar veren bir bakış açısı. Baştan sona çifte kavrulmuş bir nefret suçu. Baştan sona AK Parti’ye ve Erdoğan’a vurulmuş bir darbe.”

Yazının tamamı için tıklayın!

ÖNCEKİNİ OKU

Ersan Şen ile Cem Küçük canlı yayında birbirine girdi!

SONRAKİNİ OKU

Levent Gültekin’den tartışma yaratacak ifadeler! “Başörtülülerin bu ülkeden özür dilemesi gerekiyor”