• 16 Mayıs 2022

A Haber, Ukrayna’da mahsur kaldığını söyleyen öğrenciyi yayından aldı

Ukrayna’da mahsur kalan insanlardan biri olan öğrenci Duygu Birgül, tahliye olmayı beklediklerini söyledikten sonra yayından alındı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı işgal sebebiyle çok sayıda Türkiye vatandaşı da halen ülkede mahsur kalmış durumda. Dışişleri Bakanlığı’nın tahliye açıklamalarına rağmen binlerce insan, Ukrayna’nın çeşitli bölgelerinde yardım beklediğini sosyal medyada ve çeşitli yayın mecralarında dile getiriyor.

Bunlardan biri de dün akşam Ukrayna’nın doğusundaki Harkov (Kharkiv) şehrinden A Haber canlı yayınına bağlanan öğrenci oldu. Kentte  mahsur kaldıklarını söyleyen Duygu Birgül, “Bugün sadece 1 otobüs kalktı, 50 kişi tahliye edildi, yaklaşık 800 öğrenci var” deyip göz yaşlarını tutamadı. 

“Durumumuz çok acil. Belki yarım saat sonra aradığınızda ben bu konuşmayı yapmıyor olabilirim” diyerek yardım isteyen Birgül, konuşmasını sürdürdüğü sırada sunucu Gökhan Kurt araya girdi.

Kurt, Birgül’ün konuşmasının bölerek “Devletimiz bu noktada sizlerin yardımınıza ulaşacak. Bugün de tahliyeler tüm hızıyla devam etti” dedi.

Ardından programın konuğu Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Birgül’ü “Gerekirse gelir ben alırım seni, merak etme. Türk kızı ağlamaz” diye teselli etmeye çalıştı.

Ardından Duygu Birgül yayından alındı.

ÖNCEKİNİ OKU

Rusya’da iki binden fazla akademisyen ve gazeteciden ‘Savaşa karşıyız’ bildirisi

SONRAKİNİ OKU

Dünya Bankası’ndan ‘finansal zorluk’ uyarısı: Türkiye 2022’de daha yavaş büyüyecek